Żurawie obrotowe, nazywane również ramionami obrotowymi wyposażone są w szynę z wózkiem jezdnym i służą do przenoszenia ładunków. Wózek jezdny zapewnia bardzo łatwy przesuw. Dzięki zastosowaniu zastrzału od góry oraz profilu stalowego zimno giętego o niskiej masie własnej, ramię obraca się bardzo lekko. Ramię obrotowe ma możliwość regulacji kąta pracy dzięki czemu możemy dopasować pole robocze do potrzeb operacji.
Głównym elementem konstrukcyjnym tego narzędzia jest ramię na wózku jezdnym, które w zależności od modelu może posiadać 2 lub 3 m długości. Tak duży zasięg pozwala dostosować miejsce pracy w sposób optymalny i ergonomiczny dla pracownika. Najczęściej żurawie obrotowe spotykane są w przemyśle, szczególnie przy produkcji i montażu, np. w branży automotive, przemyśle lotniczym, ale także w warsztatach, montażowniach itp.
Żuraw obrotowy posiada tak szerokie zastosowanie dzięki szeklom, na które można montować balansery linkowe, powszechnie stosowane w przemyśle. Balansery wykorzystywane są do podwieszania narzędzi np. elektronarzędzi lub narzędzi pneumatycznych.
Jeszcze przed zakupem odpowiedniego produktu, warto poznać szczegółowo podstawowe aspekty techniczne. Ramię obrotowe w całości waży około 20 kg. W zależności od wybranego modelu, udźwig takiego urządzenia waha się od 15 do 50 kg. Ramię obrotowe, którego zasięg wynosi 180 stopni, może mieć 2 lub 3 m długości. Zlokalizowane jest na szynie z wózkiem jezdnym – ten element powinien być solidnie wykonany. Żurawie obrotowe dostępne w naszym sklepie, posiadają ocynkowaną szynę z czterokołowym łożyskowanym wózkiem jezdnym, sprawdzoną pod kątem wytrzymałości i niezawodności.
Kluczową rolę odgrywa materiał, wykorzystany do produkcji ramienia obrotowego. Musi być nie tylko solidny, co umożliwi podwieszanie narzędzi, ale także lekki, dzięki czemu przesuw będzie łagodny, płynny i niewymagający dużego nakładu sił. Ramię obrotowe z naszej oferty wykonane zostało z profilu stalowego zimno giętego o wyjątkowo niskiej masie własnej.
W katalogu produktów JAGMAR znajdą Państwo zestaw danych, przydatnych do celów projektowych i nie tylko, takich jak: parametry związane z dopuszczalnym obciążeniem, parametry wytrzymałościowe szyny, a także rzuty i wymiary poszczególnych elementów narzędzia.
O systemie Pneumatico Lift przeczytasz więcej -> TUTAJ
Jeśli zastanawiałeś się, jak usprawnić pracę na stanowisku roboczym, system szynowy H jest tym czego szukasz. Zaprojektowany, by pracować płynnie i bezpiecznie w osiach X, Y, Z. Zapytaj, by poznać szczegółową ofertę.
Zalety:
- łatwość budowy według potrzeb klienta;
- prosty montaż;
- możliwość rozbudowy systemu;
- korzystny stosunek ceny do jakości;
- udźwig do 80 kg.